Raste broj putnika Qatar Airways-a iz Beograda
Posle ukidanja tehničkog sletanja u Sofiju, Qatar Airways beleži povećanje broja putnika iz Beograda koji preko Dohe putuju do celog sveta.
Datum / Date: 05.05.2016.
Autor / Author: Aviatica
Kako Aviatica saznaje u katarskoj avio kompaniji odvajanje nekada jedinstvene linije preko Sofije do Dohe na dve zasebne predstavljao je pun pogodak.
Qatar Airways je tokom aprila, u prvom celom mesecu u kome iz Beograda do Dohe leti direktno bez tehničkog sletanja, imao 90% više putnika nego u istom mesecu prošle godine.
Od 16. marta ove godine Qatar Airways je razdvojio liniju Beograd-Sofija-Doha na dve zasebne i umesto svakodnevnih letova sa sletanjem u bugarsku prestonicu, Qatar leti direktno između Beograda i Dohe četiri puta nedeljno: ponedeljkom, sredom, petkom i subotom.
Putnici iz Beograda lete do svih značajnijih destinacija u Aziji sa presedanjem na aerodromu Hamad International, jednim od najmlađih velikih aerodroma na svetu. Ovaj aerodrom je zvanično najbolji aerodrom na Bliskom istoku.
Pratite nas na Facebook-u da biste uvek saznali najnovije vesti iz avijacije |